Кабінет

ПРЕДМЕТ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ» І ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ
НАВЧАЛЬНА БАЗА В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
(НАВЧАЛЬНОМУ ПУНКТІ)

Якість предмета «Захист Вітчизни» і військово-патріотичного виховання молоді багато в чому залежить від наявності й стану навчальної бази в навчальних закладах і на навчальних пунктах підприємств та установ.
Навчальна база включає: кабінет предмета «Захист Вітчизни»; кімнату, спеціально обладнану для зберігання навчальної зброї, дрібнокалібрових гвинтівок і набоїв до них; стрілецький тир; навчальне містечко для занять з тактичної підготовки і цивільної оборони; майданчики для занять з муштрового вишколу і практичного вивчення прийомів і правил стрільби; місця для практичного вивчення обов'язків чатового, днювального і вивчення чищення і змащування навчальної зброї; табельна навчальна зброя і військове майно; навчальні та наочні посібники і технічні засоби навчання, а в медичних і фармацевтичних навчальних закладах, крім того, клас військово-медичної підготовки.
Для проведення заходів, пов'язаних з військово-патріотичним вихованням молоді, кожен навчальний заклад і навчальний пункт повинні мати музей або кімнату (куточок) бойової і трудової слави.
Наочна агітація з військово-патріотичного виховання повинна бути високоідейною, актуальною, дохідливою, відображати найважливіші політичні події, військово-патріотичну тематику; пропагувати успіхи українського народу, героїв національно-визвольного руху, показувати життя району (міста), навчального закладу, школи ТСОУ, підприємства. В навчальних закладах, які мають почесні найменування, бажано мати спеціальне місце з портретом або бюстом героя та описом його подвигу.
В навчальному закладі повинна бути оформлена наочна агітація, що відповідає сучасним вимогам. Вона повинна відображати повсякденну роботу вчителів, військових керівників, викладачів і майстрів виробничого навчання, мобілізовувати молодь на виконання завдань, що стоять перед нею, із захисту Вітчизни, пропагувати професію українських офіцерів, героїку і романтику військової служби. Для цього обладнують стенд (планшет) з фотографіями солдатів, слухачів, офіцерів-випускників навчального закладу та учнів-відмінників у вивченні предмета «Захист Вітчизни».

Весь текст скачати >>>