четвер, 25 червня 2015 р.

У ЛОІППО відбулась науково-практична конференція про патріотичне виховання молоді

3 червня 2015 року у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась науково-практична конференція на тему: «Патріотичне виховання молоді для блага українського народу і держави». В обговоренні взяли участь учителі різних  предметів загальноосвітніх шкіл Львівщини та методичні працівники.
   Розпочалась робота конференції з урочистого виконання гімну України. Потім  зі вступним словом до учасників конференції звернувся директор інституту Роман Шиян: «Висвітлювати патріотичну тему ми повинні дуже обережно і виважено. Адже так званий ура-патріотизм стає повторенням того, що відбувалось 25 років тому. Запропонований нами підхід патріотичного виховання через повсякденне шкільне та позашкільне життя дітей потрібно вводити дуже обережно. Тому  що тільки правильно побудована виховна  праця допоможе  сформувати позитивно патріотичне ставлення до  Батьківщини. Оскільки кожна українська школа повинна бути здоровою, підприємливою та патріотичною».


   Під час засідання  перед присутніми виступила начальник управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти  та соціального захисту департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Світлана Книшик: «Питання патріотичного виховання молоді на Львівщині завжди було актуальним. Наразі  усі патріотичні заходи спрямовані на те, щоб у майбутньому ми не пошкодували за тим, що чогось не передали своїм дітям. Ми повинні дітей зацікавлювати такими заходами, які б вони самі хотіли проводити. Свідченням таких патріотичних дійств є всеукраїнська військово-патріотична гра «Джура», яка відбувається уже вдруге у шкільних закладах Львівщини». Також Світлана Іванівна зауважила, що патріотичне виховання повинно відбуватись під час кожного уроку. «Учні наших шкіл повинні не зважаючи на те, де вони перебувають відстоювати українські інтереси та розповідати правду про ситуацію  в країні, – сказала вона.– Молоде покоління повинно знати своїх героїв. Для цього треба називати школи їх іменами і розповідати на уроках біографію цих  патріотів».
    Також у рамках конференції перед учителями Львівщини виступив Василь Чоповський, професор кафедри суспільствознавчої освіти інституту з доповіддю «Історична правда та пам’ять – джерело національно-патріотичного виховання школярів». Історик ознайомив присутніх із відомими творами Івана Франка. Зокрема,  Василь Юрійович зауважив, що для правильно сформованої  патріотичної думки  молоді люди повинні читати твори великого українського каменяра.
    Завідувач кабінету розвитку освіти ЛОІППО Роман Пастушенко виступив з доповіддю «Організація виховання в загальноосвітньому навчальному закладі». Він визначив цілі патріотичного виховання та окреслив  їх  на прикладі загальноосвітніх закладів Львівщини.  Крім того, Роман Ярославович виділив пріорітети патріотичного виховання рекомендовані у 2015-2016 навчальному році. До них належить: дбайливе ставлення до української мови; критичне сприйняття і оцінка інформації, отриманої з медіа (медіаосвіта);відчуття краси природи та культури України; стійке почуття національної гордості та поваги до національних героїв; активна життєва позиція та почуття обов’язку перед Батьківщиною, українською нацією;  відданість національним ідеалам, готовність на жертви і подвиги.
Завідувач  кафедри практичної психології ЛОІППО Ігор Корнієнко окреслив «Психологічні аспекти патріотичного виховання». Він назвав детермінанти зовнішнього впливу (соціалізації) на процес виховання патріотизму.  Зокрема, Ігор Олексійович розповів про джерела соціалізації. Водночас від додав, що  ефективність виховання патріотизму залежить від індивідуально-психологічних особливостей учнів, в тому числі темпераменту, здібностей,  характеру та співвідношення двох сигнальних систем.
    Завідувач кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО Валентина Матяшук розповіла про «Патріотизм як норму повсякденного життя». Вона зазначила: «Ми повинні впершу чергу виховувати себе у патріотичному дусі,  а потім вже дітей». Крім того, Валентина Петрівна представила присутнім цікаву доповіть про український патріотизм та його повсякденні прояви.
   Після цього почалась робота у секціях. Методичні матеріали надані працівниками ЛОІППО під час круглого столу будуть використані педагогами у проведенні уроків, виховних годин, масових заходів, конференцій та семінарів в загальноосвітніх школах.

Немає коментарів:

Дописати коментар